За нас

Шангај Yucheng Machinery Co., Ltd.

Кои сме ние

Shanghai Yucheng Machinery Co., Ltd. е производител на машини за храна, како што се мултифункционална машина за лакирање, куба, машина за мочи, производствена линија за колачиња и леб, производна линија за торта Месечина (Maamoul) и производствена линија за пареа бухти, со добро опремена опрема за тестирање и силна техничка сила.

Нашата мисија

Обезбедете им на клиентите безбедни и сигурни машини и решенија за храна.И во однос на пост-продажбата, да им обезбедиме на клиентите моќни услуги, да ги направиме производите на клиентите подобри и подобри, а двете страни да можат да работат заедно рака под рака, што е единствената цел на нашата компанија.

Нашите вредности

Храната е незаменлива работа за човечките суштества.Посветени сме на истражување и развој на машини за храна за да ја направиме храната на клиентите подобра и подобра, така што луѓето ширум светот можат да ја видат храната што ја прават клиентите и да ја направат храната направена од клиентите повлијателна.Создаваме имиџ на бренд кој обезбедува нови услуги за клиентите.

Години на искуства
Професионални експерти
Талентирани луѓе
Среќни клиенти

ПРЕГЛЕД НА КОМПАНИЈАТА

Фокусирајќи се на автоматизација на машините за храна

Нашата фабрика има професионален технички тим.Инженерот има повеќе од 20 години искуство.Техничарите се одговорни и професионални.Обезбедете услуги по продажбата во странство.Цело време размислуваме за вас бидејќи наша цел е да им обезбедиме на клиентите висококвалитетни машини и услуги. Да им обезбедиме на клиентите безбедни и сигурни машини и решенија за храна.И во однос на пост-продажбата, да им обезбедиме на клиентите моќни услуги, да ги направиме производите на клиентите подобри и подобри, а двете страни да можат да работат заедно рака под рака, што е единствената цел на нашата компанија. Храната е незаменлива работа за човечки суштества.Посветени сме на истражување и развој на машини за храна за да ја направиме храната на клиентите подобра и подобра, така што луѓето ширум светот можат да ја видат храната што ја прават клиентите и да ја направат храната направена од клиентите повлијателна.Создаваме имиџ на бренд кој обезбедува нови услуги за клиентите.

Имаме повеќе од 20+ години практично искуство во агенција

Shanghai Yucheng Machinery Co., Ltd. е производител специјализиран за машини за храна повеќе од 13 години со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Имаме мултифункционални машини за вметнување и производствени линии кои можат да произведуваат Мочи, сладолед Мочи, тесто, леб 、Месечева торта (Maamoul) 、 Пареа лепчиња и многу други видови храна.

машина за коксиња (15)
утринска средба

Деловна лиценца

Информации за регистрација на бизнис
Правен застапник: г-ѓа Би Чунхуа
Работен статус: Отворено
Регистриран капитал: 10 милиони (јуани)
Унифициран социјален кредитен код: 91310117057611339R
Идентификациски број на даночен обврзник: 91310117057611339R
Орган за регистрација: Администрација за надзор на пазарот во областа Сонџијанг Датум на основање: 14.11.2012
Тип на бизнис: друштво со ограничена одговорност (физичко лице инвестиција или холдинг)
Деловен период: 2012-11-14 до 2032-11-13
Административна поделба: округ Сонгјанг, Шангај
Датум на одобрување: 2020-01-06
Регистрирана адреса: соба 301-1, зграда 17, бр. 68, патот Zhongchuang, улица Zhongshan, округ Songjiang, Шангај
Опсег на деловна активност: механичка опрема и додатоци, лежишта и додатоци, метални материјали и производи, материјали за пакување, производи од гума и пластика, механичка и електрична опрема, електронски производи, електрична опрема и додатоци, инструменти, хардвер и електрични апарати, алати, калапи и додатоци трговија на големо и мало ;Развој на технологија, трансфер на технологија, технички консалтинг, технички услуги во областа на науката и технологијата за машини и опрема, ангажирани во увоз и извоз на стоки и технологија, ограничени на следните гранки: машини и опрема (освен специјална) преработка.

Национално претпријатие за висока технологија

Национално специјализирано и софистицирано претпријатие на Кина

Пронајдок патент

Патент

Наша чест

Програмски патент

*国家高新技术企业 НАЦИОНАЛНО ВИСОТЕХНО ПРЕТПРИЈАТИЕ
*中国食品工业协会会员 ЧЛЕНОВИ НА НАЦИОНАЛНАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ПРЕХРАМНАТА ИНДУСТРИЈА НА КИНА
*2023 上海市高新技术成果转化项目 2023 ШАНГАЈ ПРОЕКТ ЗА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА ВИСОКО ТЕХНИЧКИ ПОСТИГАЊА
*2021中国烘焙十佳品牌制造商 2021 ТОП ДЕСЕТ КИНЕСКИ МАРКА НА ПЕКАРИ
*2021年度中国烘焙行业发展杰出贡献奖 2021 НАГРАДА ЗА ОСНОВЕН ПРИДОНЕС ЗА РАЗВОЈ НА КИНЕСКАТА ПЕКАРСКА ИНДУСТРИЈА
*金牌供应商 GOLDEN SUPPLIER
*中华全国工商业联合会-烘焙业工会理事 ДИРЕКТОР НА ИНДУСТРИЈАТА И ТРГОВИЈА-ПЕКАРСКА ИНДУСТРИЈА
*江西省工商联合会-面包商会副会长单位 ЈАНГСИ ПРОВИНЦИЈАЛНА ФЕДЕРАЦИЈА НА ИНДУСТРИСКА И ТРГОВИЈА - ТРГОВСКА КОМОРА ЗА ЛЕБ
*江西省工商联合会-面包商会战略协作单位 ЈАНГСИ ПРОВИНЦИЈАЛНА ФЕДЕРАЦИЈА НА ИНДУСТРИСКА И ТРГОВИЈА-СТРАТЕШКА СОРАБОТКА ОДДЕЛЕНИЕ ЗА СОРАБОТКА НА ОБРАЌАЈКАТА
*2020中国烘焙行业发展峰会„行业之力“2020 година САМИТ ЗА РАЗВОЈ НА ПЕКАРСКАТА ИНДУСТРИЈА „ИНДУСТРИСКА МОЌ“
*2021中式糕点博览会最佳参展商 НАЈДОБРИОТ ИЗЛОЖУВАЧ НА КИНЕСКО СЕЦТО ЕКСПО 2021

 

Изложба

合作公司